• כף עץ

סלט חומוס ירוק - גילוי אביביבעצם צריך להגיד חמצה, זהו שמה של הקטנית. היא מוכרת לרובנו בשם חומוס, ואנו רגילים לקנות, לבשל ולאכול אותה בדרך מאוד מסויימת. נראה לי שלא אטעה אם אומר שאת רוב הקטניות רובנו צורכים במצב היבש שלהן. אין כאן טוב או רע, את הזרקור אני רוצה לשים על כך שיש קטניות שממש ממש כיף לאכול בעונה כשהן ירוקות כמו גם אפונה, או פול או שעועית למשל. זה מגוון את התפריט, טעים ועדין יותר מהשלב היבש (בעיני), והכי חשוב - שומר עלינו בקשר עם העונה.

השלב הירוק הזה די קצר, שכן הצמח צריך להשקיע אנרגיה מהר בדור ההמשך שנמצא בתוך הגרגיר, שנשמר היטב כשהוא יבש, עד שיטמן שוב באדמה.


אז למי שרוצה לתפוס את העונה - חומוס ירוק נמכר עכשיו בשווקים ואצל הירקנים.

בתמונה, הקניות שעשינו בשוק ואדי ניסנס בסופש האחרון, ובהם גם החמצה הירוקה.

(יש שם גם פקוס, חרוש שהוא עוד סוג של מלפפון בלאדי נפלא, אבן יוגורט, ורדים מיובשים וכוסות תה נהדרות)

איך אוכלים את החמצה? עם בירה צוננת, כשהיא טרייה, או מבושלת בתרמילים ומוגשת עם מלח כמו אדממה. היא פשוט טעימה.

ואפשר גם להכין את הסלט הזה:מה צריך? (4 מנות) 500 גרם חומוס ירוק בתרמילים שני גבעולי בצל ירוק גזר אחר 6 עלים ירוקים כמו רוקט או כובע נזיר, או מה שיש בבית / בגינה / במרפסת שירוק, אכיל וטעים לכן/ם פרחי כובע נזיר לקישוט, או פרחים אחרים שיש בעונה, כמו כליל החורש, פרחי צנון או רוקט, או פרחי לפתית למשל, או גזר קיפח. מלח לפי הטעם חצי כפית סומאק מיץ מחצי לימון 5 כפות שמן זית שן שום

הכנה - מבשלים את החומוס בתוך התרמילים בסיר עם מים ומביאים לרתיחה, מנמיכים מעט את האש ומבשלים 7 דקות. מסננים ושוטפים במים קרים, מוציאים את החומוס מן התרמילים. קוצצים את הבצל לפרוסות. קוצצים את שן השום. חותכים את הגזר לקוביות. קוצצים את העלים הירוקים. מעבירים לקערה את כל הנ"ל ומתבלים בשמן הזית, הלימון, המלח והסומאק. מערבבים עם הידיים, שרים שירים שמחים, ומעבירים לקערת הגשה.

מקשטים עם פרחי כובע הנזיר.

בתיאבון!


51 views0 comments

Recent Posts

See All